Czy czyszczenie strumieniowo-ścierne jest ekologiczne?
13 czerwca 2023Jak bezpiecznie zastosować czyszczenie strumieniowo-ścierne?
5 lipca 2023Graffiti, choć niekiedy traktowane jako forma sztuki miejskiej, często staje się powodem do frustracji właścicieli nieruchomości, którym zależy na zachowaniu estetyki budynków i przestrzeni miejskich. Dlatego dobrym wyjściem jest zastosowanie powłoki antygraffiti.
Jak działa taka powłoka?
Powłoka antygraffiti to specjalna substancja, która stworzona została w celu ochrony różnych powierzchni przed farbami używanymi do tworzenia graffiti. Środek ten tworzy na podłożu niewidzialną, wodoodporną i odpychającą zabrudzenia barierę, która utrudnia przyczepianie się farby do podłoża. Trwałe powłoki to te, które tworzą na powierzchni grubą warstwę ochronną, która może być wielokrotnie czyszczona bez uszkodzenia podłoża ani jej samej.
Jak stosować powłokę?
Aby osiągnąć jak najlepszy efekt ochronny, należy odpowiednio przygotować powierzchnię przed aplikacją powłoki antygraffitii. W związku z tym konieczne jest usunięcie ewentualnych zabrudzeń, resztek farby czy też graffiti, a także dokładne odtłuszczenie i oczyszczenie elewacji, np. czyszczeniem chemicznym. Następnie warto poczekać, aż całkowicie wyschnie. Ważne jest równomierne rozłożenie warstwy powłoki oraz przestrzeganie zaleceń producenta dotyczących czasu schnięcia i warunków atmosferycznych.
Jakie są korzyści z użycia takiej powłoki?
Korzyści płynące z zastosowania powłoki antygraffiti są liczne. Takie zabezpieczenie pozwala zachować estetykę budynków i przestrzeni miejskich. Dzięki specjalistycznemu składowi powłoki, farby nanoszone na taką powierzchnię nie wnikają głęboko w podłoże, co ułatwia ich usunięcie. Powłoka antygraffiti tworzy na powierzchni warstwę ochronną, która dodatkowo zabezpiecza ją przed korozją i innymi czynnikami. Takie zabezpieczenie może znacznie obniżyć koszty związane z utrzymaniem nieruchomości.