USUWANIE GRAFFITI

Usuwanie graffiti i zabezpieczenie antygraffiti to istotne elementy dbałości o czystość elewacji, taborów kolejowych, murów i innych obiektów. Regularne i najlepiej bieżące usuwanie graffiti zapewnia estetyczny wygląd, poprawia funkcjonalność i trwałość powłok na powierzchni obiektu. Ponadto bieżące usuwanie wymalowań ma wymiar psychologiczny — autorzy graffiti nie zyskają zachęty do kolejnych działań i nie przyciągają w konkretne miejsce swoich naśladowców. Dlatego też dobrze jest jak najszybciej usunąć graffiti i zabezpieczyć odnowioną powłokę przed kolejnymi wymalowaniami. Przyjmujemy zlecenia na usuwanie i zabezpieczanie przed graffiti konkretnych obiektów oraz kompleksowo całych dzielnic miast.

Dzięki wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu specjaliści z firmy Frykar doskonale znają zasady dotyczące stosowania środków myjących i czyszczących z graffiti. Gwarantujemy prawidłowe dopasowanie preparatów z substancjami aktywnymi, które nie są szkodliwe dla czyszczonej powierzchni.

NA CZYM POLEGA ZABEZPIECZENIE ANTYGRAFFITI?

Systemy ochrony antygraffiti stają się coraz bardziej popularne z uwagi na fakt, że graffiti stało się powszechnym problemem w przestrzeni miejskiej. Zabezpieczenie antygraffiti polega na pokryciu powierzchni specjalistyczną bezbarwną powłoką, która zmniejsza przyczepność nawet grubych warstw lakieru graffiti. Dzięki powłoce zabezpieczającej można łatwo usunąć zabrudzenia i wymalowania typu graffiti bez obniżania walorów estetycznych powierzchni. Powłoka z bezbarwnego lakieru antygraffiti jest odporna na ścieranie i umożliwia nawet wielokrotne zmywanie grafiki z jej powierzchni. Można ją stosować jako zabezpieczenie betonu, kamienia naturalnego, cegły, różnych rodzajów stali, aluminium, drewna, płytek i na podłożach mineralnych. Certyfikowany lakier nie utrudnia standardowej eksploatacji obiektów — może być myty za pomocą odpowiednich środków czyszczących, o czym poinformują Państwa nasi specjaliści.

Jak działa powłoka antygraffiti?

Powłoka antygraffiti jest specjalną substancją, która została stworzona w celu ochrony różnych powierzchni przed działaniem farb, jakie są używane do tworzenia graffiti. Ten środek tworzy na podłożu niewidzialną, wodoodporną barierę, która odpycha zabrudzenia. Utrudnia jednocześnie przyczepianie się farby do podłoża. We Frykar korzystamy z trwałych powłok, które tworzą na powierzchni grubą warstwę ochronną. Może być ona poddawana wielokrotnemu czyszczeniu bez obaw o uszkodzenie podłoża ani jej samej.

Żeby cieszyć się najlepszych efektem ochrony, zawsze wcześniej odpowiednio przygotowujemy powierzchnię pod aplikację powłok antygraffiti. W efekcie niezbędne jest usunięcie zabrudzeń, resztek farb czy graffiti oraz odtłuszczenie elewacji. W tym celu stosujemy m.in. czyszczenie chemiczne. Następnie możemy nanieść równomierną warstwę powłoki.

Jakie zalety ma powłoka antygraffiti?

Powłoki antygraffiti przede wszystkim pozwalają zachować wysoki poziom estetyki budynków i przestrzeni miejskiej. Specjalny skład tych powłok sprawia, że farby nanoszone na powierzchnie nie wnikają głęboko w warstwy podłoża. To z kolei ułatwia ich usunięcie. Powłoki antygraffiti tworzą na powierzchni warstwę zabezpieczającą także przed działaniem korozji i innymi czynnikami. W efekcie obniżają koszty związane z utrzymywaniem nieruchomości.

W Zakładzie Robót Antykorozyjnych Frykar bardzo dbamy o jakość nanoszonych powłok antygraffiti. Swoje zadania wykonujemy kompleksowo – od A do Z. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym zakresem świadczonych usług.

ZAUFALI NAM