USUWANIE GRAFFITI

Usuwanie graffiti i zabezpieczenie antygraffiti to istotne elementy dbałości o czystość elewacji, taborów kolejowych, murów i innych obiektów. Regularne i najlepiej bieżące usuwanie graffiti zapewnia estetyczny wygląd, poprawia funkcjonalność i trwałość powłok na powierzchni obiektu. Ponadto bieżące usuwanie wymalowań ma wymiar psychologiczny — autorzy graffiti nie zyskają zachęty do kolejnych działań i nie przyciągają w konkretne miejsce swoich naśladowców. Dlatego też dobrze jest jak najszybciej usunąć graffiti i zabezpieczyć odnowioną powłokę przed kolejnymi wymalowaniami. Przyjmujemy zlecenia na usuwanie i zabezpieczanie przed graffiti konkretnych obiektów oraz kompleksowo całych dzielnic miast.

Dzięki wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu specjaliści z firmy Frykar doskonale znają zasady dotyczące stosowania środków myjących i czyszczących z graffiti. Gwarantujemy prawidłowe dopasowanie preparatów z substancjami aktywnymi, które nie są szkodliwe dla czyszczonej powierzchni.

NA CZYM POLEGA ZABEZPIECZENIE ANTYGRAFFITI?

Systemy ochrony antygraffiti stają się coraz bardziej popularne z uwagi na fakt, że graffiti stało się powszechnym problemem w przestrzeni miejskiej. Zabezpieczenie antygraffiti polega na pokryciu powierzchni specjalistyczną bezbarwną powłoką, która zmniejsza przyczepność nawet grubych warstw lakieru graffiti. Dzięki powłoce zabezpieczającej można łatwo usunąć zabrudzenia i wymalowania typu graffiti bez obniżania walorów estetycznych powierzchni. Powłoka z bezbarwnego lakieru antygraffiti jest odporna na ścieranie i umożliwia nawet wielokrotne zmywanie grafiki z jej powierzchni. Można ją stosować jako zabezpieczenie betonu, kamienia naturalnego, cegły, różnych rodzajów stali, aluminium, drewna, płytek i na podłożach mineralnych. Certyfikowany lakier nie utrudnia standardowej eksploatacji obiektów — może być myty za pomocą odpowiednich środków czyszczących, o czym poinformują Państwa nasi specjaliści.

ZAUFALI NAM