ANTYKOROZJA BETONU

Kompleksowe naprawy i zabezpieczenia antykorozyjne konstrukcji betonowych zgodnie z normą PN-EN 1504. Nasza oferta, to również kompleksowe naprawy konstrukcji betonowych.

Znajdziecie w niej Państwo następujące systemy naprawcze:

 • czyszczenie metodami strumieniowo-ściernymi
 • reprofilacja konstrukcji zaprawami PCC
 • zabezpieczenie powłokowe konstrukcji materiałami dyspersyjnymi oraz żywiczymi
 • projektowanie i nadzór wykonywanych zabezpieczeń antykorozyjnych na konstrukcjach betonowych
 • Jakie zalety mają zabezpieczenia antykorozyjne betonu?

  Zabezpieczenia antykorozyjne betonu gwarantują długotrwały i skuteczny proces ochrony jego powierzchni. Ograniczają jednocześnie, a nawet zmniejszają do zera ryzyko szkodliwego wpływu, jaki wywierają warunki atmosferyczne – woda opadowa, zmienne temperatury, agresywne substancje chemiczne. Stosując zabezpieczenia antykorozyjne betonu, możemy zahamować proces niszczenia betonowych elementów. Jest to więc również proces, który zapewnia bezpieczeństwo użytkowników tych obiektów, a dodatkowo przedłuża żywotność betonu.

  Dlaczego odpowiednie zabezpieczenie antykorozyjne betonu jest tak ważne?

  Korozja betonu może powodować sukcesywne niszczenie jego powierzchni. W efekcie pęka, kruszy się, traci swoje podstawowe właściwości. Na procesy korozyjne wpływają takie czynniki, jak np. agresywna ciecz, opary, oleje czy substancje znajdujące się w wodzie. Dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu antykorozyjnemu możemy zapobiegać kruszeniu się i pękaniu powłoki betonowej.

  Specjalna powłoka zabezpieczająca nie dopuszcza do niekorzystnego działania czynników zewnętrznych w formie cieczy czy oparów. Działanie powłok antykorozyjnych wpływa także na poprawę estetyki betonu. W efekcie jest on zabezpieczony przed zabrudzeniami – szczególnie przemysłowymi.

  Korzystając z usług zabezpieczenia antykorozyjnego betonu, które wykonujemy jako Zakład Robót Antykorozyjnych Frykar, można być pewnym, że każda konstrukcja betonowa będzie się wyróżniać nie tylko właściwą funkcjonalnością, ale też estetyką. Każdą powłokę dobieramy na podstawie badań betonu i analizy warunków atmosferycznych środowiska.

  Jeśli chcesz poznać ceny naszych usług - wyślij szczegółowe zapytanie albo zadzwoń, a otrzymasz nasz cennik. Obsługujemy cały Śląsk i nie tylko, zapraszamy z miast Zabrze, Gliwice, Katowice, Tarnowskie Góry, Tychy, Sosnowiec i pozostałe.