ANTYKOROZJA STALI

Wykonujemy zabezpieczenia antykorozyjne stali zarówno w konstrukcjach nowych, jak i przeznaczonych do remontu. Antykorozję stali realizujemy zgodnie z normą PN-EN 8501 i PN-EN 12944. Zabezpieczamy ciężkie i drobne konstrukcje stalowe powłokami malarskimi i ognioochronnymi w warunkach warsztatowych oraz u Klienta. Malowanie antykorozyjne na mokro to obecnie najlepsza technika stosowana do zabezpieczania powierzchni konstrukcji stalowych.

Wykonujemy m.in. zabezpieczenia i renowacje konstrukcji hal, mostów, kładek, rurociągów, suwnic, zbiorników, środków transportu, maszyn i urządzeń. Nasze dotychczasowe osiągnięcia w dziedzinie antykorozji stali potwierdzają stosowne certyfikaty oraz liczne referencje, dające świadectwo jakości i solidności wykonywanych przez nas usług.

Malowanie na mokro

Zajmujemy się malowaniem na mokro, czyli nakładaniem na konstrukcje stalowe ochronnej warstwy o właściwościach antykorozyjnych. Podczas tej metody stosuje się płynną farbę, którą należy nakładać w odpowiednim czasie – warstwa poprzedzająca nie może całkowicie wyschnąć, jednak musi odpowiednio odparować. W zależności od konstrukcji i indywidualnych preferencji klienta możliwe jest nałożenie kilku warstw ochronnych. Malowaniem zajmujemy się kompleksowo – od odpowiedniego przygotowania powierzchni po dokładne pokrycie farbą.

W naszych pracowniach malowanie na mokro odbywa się z wykorzystaniem wysokiej klasy farb. Specjalizujemy się w ochronnym, antykorozyjnym malowaniu konstrukcji wielkogabarytowych dla klientów z różnych branż. Malowanie na mokro najczęściej dotyczy konstrukcji wykorzystywanych w przemyśle budowlanym oraz energetycznym.

W zakresie zabezpieczeń antykorozyjnych wykonujemy:

 • malowanie na mokro
 • zabezpieczenia ogniochronne ppoż. konstrukcji stalowych
 • czyszczenie strumieniowo - ścierne /zarówno u klienta jak i w kabinie śrutowniczej
 • Roboty wysokościowe
 • Projektowanie i nadzór wykonywanych zabezpieczeń antykorozyjnych na konstrukcjach stalowych Jeśli chcesz poznać ceny naszych usług
 • ZABEZPIECZENIA ANTYKOROZYJNE STALI W GRUNCIE

  Konstrukcje stalowe szczególnie te umieszczone w gruncie są narażone na działanie m.in. czynników atmosferycznych. Aby zapobiec ich niszczycielskiej sile, warto zabezpieczyć materiał przed korozją. Zabezpieczenie antykorozyjne stali przeznaczonej do umieszczenia w gruncie powinno obejmować kilka etapów, mianowicie: · usunięcie rdzy i osadu, · mycie powierzchni, · odtłuszczanie, · malowanie farbą podkładową, · malowanie farbą międzywarstwową, · malowanie na mokro farbą nawierzchniową.
  Stosowane w naszym zakładzie wielowarstwowe, organiczne powłoki ochronne zapobiegają rozwojowi korozji ogólnej, która wraz z upływem czasu prowadzi do niszczenia materiałów metalicznych.

  Malowanie antykorozyjne – czym malować stal?

  Malowanie antykorozyjne stali wymaga doboru odpowiednich substancji – podkładów i farb nawierzchniowych lub tzw. gruntoemalii. W przypadku farb dwuskładnikowych są to substancje epoksydowe lub poliuretanowe o dobrych właściwościach antykorozyjnych, które szybko schną i dobrze kryją.

  Farby jednoskładnikowe to z kolei duża grupa produktów, która obejmuje farby akrylowe, alkidowe i silikonowe. Tworzą termoodporną warstwę do kilkuset stopni Celsjusza. Gruntoemalie z kolei to nowoczesne preparaty, które dają twardą i elastyczną powłokę odporną także na działanie promieni UV. Malowanie na mokro, którego się podejmujemy, bardzo skraca czas pracy.

  Jak przygotować powierzchnie pod zabezpieczenia antykorozyjne stali?

  Zabezpieczenia antykorozyjne stali wymagają wcześniejszego dokładnego przygotowania powierzchni, poprzez oczyszczenie jej. Powierzchnie gładkie bez problemu poddają się czyszczeniu. W przypadku skomplikowanych geometrii wykorzystuje się metodę strumieniowo-ścierną, która pozwala dokładnie oczyścić stal w krótkim czasie.

  Obróbkę strumieniowo-ścierną wykonujemy w takim przypadku przy użyciu drobinek piasku wydmuchiwanych na powierzchnię pod dużym ciśnieniem. Jest to szybki sposób na całkowite oczyszczenie dużych powierzchni stalowych. Tak przygotowana powierzchnia jest gotowa do malowania oraz zabezpieczenia antykorozyjnego.

  Jako Zakład Robót Antykorozyjnych Frykar kompleksowo zabezpieczamy stal przed korozją za pomocą sprawdzonych i zgodnych z polskim prawem technik.

  ZAUFALI NAM