LAKIERNIA WIELKOGABARYTOWA

Konstrukcje stalowe pod wpływem wielu czynników, jak i z biegiem lat ulegają zniszczeniu. Nasza firma posiada lakiernię wielkogabarytową, w której jesteśmy w stanie wcześniej oczyszczone elementy maszyn i konstrukcji pomalować natryskowo. Metoda lakierowania na mokro gwarantuje idealne pokrycie konstrukcji powłoką ochronną. W malarni wielkogabarytowej malujemy konstrukcje stalowe zarówno o niewielkich, jak i większych rozmiarach. Malarnia umożliwia hydrodynamiczne malowanie elementów wielkogabarytowych osiągających nawet 15,5 metra długości.

Oferta malarni i lakierni:

 • malowanie natryskowe elementów wielkogabarytowych
 • zabezpieczenia ogniochronne ppoż konstrukcji stalowych
 • malowanie konstrukcji stalowych
 • malowanie silosów, zbiorników, cystern
 • malowanie kontenerów
 • malowanie wentylatorów, wymienników ciepła
 • Lakiernictwo samochodowe: tiry, naczepy, autobusy itd
 • MALOWANIE NATRYSKOWE STALOWYCH ELEMENTÓW WIELKOGABARYTOWYCH

  Malowanie natryskowe konstrukcji stalowych, w tym również elementów wielkogabarytowych, jest podstawową techniką nakładania powłoki malarskiej — obok malowania pędzlem, malowania zanurzeniowego i elektroforetycznego. Z uwagi na wielkość pokrywanych konstrukcji stalowych malowanie natryskowe jest najbardziej wydajne, dlatego też jest najczęściej stosowane w przemysłowych malarniach. Malowanie natryskowe stali odbywa się z użyciem pistoletów, które mogą rozpylać farbę w sposób: · pneumatyczny — z wykorzystaniem sprężonego powietrza · hydrodynamiczny (wysokociśnieniowy) – z wykorzystaniem mocy ciśnienia.

  W naszym zakładzie do przemysłowego malowania wyrobów wielkogabarytowych wykorzystujemy malowanie hydrodynamiczne. Przed przystąpieniem do malowania elementów wykonujemy czyszczenie strumieniowo-ścierne.

  ZALETY MALOWANIA NATRYSKOWEGO STALI

  Umiejętne natryskiwanie konstrukcji stalowych powinno odbywać się w malarni bądź lakierni wyposażonej w nowoczesne układy wyciągowe, które ograniczają kontakt lakiernika z oparami farb i rozpuszczalników. Dzięki temu udogodnieniu można w pełni docenić zalety malowania natryskowego.

  Do zalet malowania natryskowego należy: · automatyzacja procesu malowania, · znaczna wydajność i szybkość, · równomierny rozkład nanoszonej powłoki malarskiej, co poprawia właściwości antykorozyjne stali, · łatwość malowania trudno dostępnych miejsc, · możliwość pracy z materiałami o dużej szybkości schnięcia.


  Jeśli chcą Państwo poznać ceny naszych usług malarni i lakierni jak np. lakierowania na mokro – zachęcamy do wysłania zapytania lub kontaktu telefonicznego, a niezwłocznie udostępnimy nasz cennik.

  ZAUFALI NAM