LAKIERNIA WIELKOGABARYTOWA

Konstrukcje stalowe pod wpływem wielu czynników, jak i z biegiem lat ulegają zniszczeniu. Nasza firma posiada lakiernię wielkogabarytową, w której jesteśmy w stanie wcześniej oczyszczone elementy maszyn i konstrukcji pomalować natryskowo. Metoda lakierowania na mokro gwarantuje idealne pokrycie konstrukcji powłoką ochronną. W malarni wielkogabarytowej malujemy konstrukcje stalowe zarówno o niewielkich, jak i większych rozmiarach. Malarnia umożliwia hydrodynamiczne malowanie elementów wielkogabarytowych osiągających nawet 15,5 metra długości.

Oferta malarni i lakierni:

 • malowanie natryskowe elementów wielkogabarytowych
 • zabezpieczenia ogniochronne ppoż konstrukcji stalowych
 • malowanie konstrukcji stalowych
 • malowanie silosów, zbiorników, cystern
 • malowanie kontenerów
 • malowanie wentylatorów, wymienników ciepła
 • Lakiernictwo samochodowe: tiry, naczepy, autobusy itd
 • MALOWANIE NATRYSKOWE STALOWYCH ELEMENTÓW WIELKOGABARYTOWYCH

  Malowanie natryskowe konstrukcji stalowych, w tym również elementów wielkogabarytowych, jest podstawową techniką nakładania powłoki malarskiej — obok malowania pędzlem, malowania zanurzeniowego i elektroforetycznego. Z uwagi na wielkość pokrywanych konstrukcji stalowych malowanie natryskowe jest najbardziej wydajne, dlatego też jest najczęściej stosowane w przemysłowych malarniach. Malowanie natryskowe stali odbywa się z użyciem pistoletów, które mogą rozpylać farbę w sposób: · pneumatyczny — z wykorzystaniem sprężonego powietrza · hydrodynamiczny (wysokociśnieniowy) – z wykorzystaniem mocy ciśnienia.

  W naszym zakładzie do przemysłowego malowania wyrobów wielkogabarytowych wykorzystujemy malowanie hydrodynamiczne. Przed przystąpieniem do malowania elementów wykonujemy czyszczenie strumieniowo-ścierne.

  ZALETY MALOWANIA NATRYSKOWEGO STALI

  Umiejętne natryskiwanie konstrukcji stalowych powinno odbywać się w malarni bądź lakierni wyposażonej w nowoczesne układy wyciągowe, które ograniczają kontakt lakiernika z oparami farb i rozpuszczalników. Dzięki temu udogodnieniu można w pełni docenić zalety malowania natryskowego.

  Do zalet malowania natryskowego należy: · automatyzacja procesu malowania, · znaczna wydajność i szybkość, · równomierny rozkład nanoszonej powłoki malarskiej, co poprawia właściwości antykorozyjne stali, · łatwość malowania trudno dostępnych miejsc, · możliwość pracy z materiałami o dużej szybkości schnięcia.

  Dlaczego malowanie elementów wielkogabarytowych ze stali to dobry wybór?

  Malowanie elementów wielkogabarytowych ze stali pozwala zabezpieczyć je przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych. To właśnie zmienne temperatury, promieniowanie UV, skoki ciśnienia czy opady odpowiadają za powstawanie korozji. Jako zespół specjalistów, malowanie konstrukcji stalowych wykonujemy za pomocą sprawdzonych systemów malarskich.

  Zapewnia nam to dużą wydajność i odporność powłoki. Dzięki profesjonalnie przygotowanej powierzchni konstrukcji, stosowanej technologii i nabytemu doświadczeniu, możemy zapewnić doskonałą jakość powłoki lakierniczej o odpowiedniej, równomiernej grubości.
  Nasze powłoki zabezpieczają przed przedostawaniem się wilgoci do warstwy metalu i zapewniają trwałość na lata. W połączeniu z antykorozją stali powłoki malarskie tworzą solidne zabezpieczenie konstrukcji przed szybkim zużyciem się i uszkodzeniem.

  Jakie elementy stalowe malujemy?

  Jako lakiernia wielkogabarytowa, zajmujemy się malowaniem elementów, modułów i konstrukcji stalowych, które są wykorzystywane w budownictwie. Zajmujemy się malowaniem elementów do długości 15,50 m, szerokości 6,20 m oraz wysokości 4,50 m. Możemy z powodzeniem malować kontenery, silosy czy cysterny o dużych rozmiarach. Jako specjaliści wykorzystujemy malowanie natryskowe oraz lakierowanie na mokro, które zapewniają wykonanie idealnego pokrycia, stanowiącego solidną powłokę ochronną.

  Jeśli zależy Ci na równomiernym malowaniu elementów stalowych, to idealnie trafiłeś! Jako Zakład Robót Antykorozyjnych Frykar we wszystkim Ci pomożemy!


  Lakierowanie na mokro

  Stosujemy lakierowanie na mokro ze względu na liczne zalety tej metody. Wśród nich z pewnością można wymienić skuteczność i dokładność. Lakierowanie na mokro pozwala na precyzyjne i równomierne pokrycie farbą wszystkich elementów i nawet najmniejszych detali. Zaletą tego rozwiązania jest również możliwość łączenie różnych farb i lakierów na jednej powierzchni. To istotne dla tych, którym zależy na uzyskaniu oryginalne i spektakularnego efektu. Co istotne, lakierowanie na mokro nie jest szkodliwe dla środowiska naturalnego.

  Metoda lakierowania na mokro znajduje zastosowanie w wielu branżach – służy do lakierowania różnorodnych konstrukcji stalowych. W naszej lakierni stosujemy wysokiej jakości farby oraz nowoczesne urządzenia wyposażone w dysze gwarantujące gładką, estetyczną powłokę.

  Jeśli chcą Państwo poznać ceny naszych usług malarni i lakierni jak np. lakierowania na mokro – zachęcamy do wysłania zapytania lub kontaktu telefonicznego, a niezwłocznie udostępnimy nasz cennik.