MALOWANIE PRZECIWPOŻAROWE

Malowanie przeciwpożarowe to nowoczesny sposób na zabezpieczenie ppoż. konstrukcji stalowych. Malowanie ppoż., to również technika pozwalająca na zabezpieczenie pojedynczych elementów. Dzięki malowaniu ogniochronnemu nie jest konieczne umieszczanie elementów nośnych poza obrysem budynku oraz stosowanie sufitów podwieszanych lub ścian działowych jako osłon ogniochronnych. Malowanie o właściwościach przeciwpożarowych stosuje się poprzez nanoszenie odpowiedniej izolacji na powierzchnię stali bądź innych materiałów budowlanych, jest to tak zwane zabezpieczenie konturowe.

PREPARATY DO ZABEZPIECZENIA PPOŻ. KONSTRUKCJI STALOWYCH

Specjalizujemy się w zabezpieczeniach ppoż. konstrukcji stalowych od lat. Wykonujemy zabezpieczenia ppoż. konstrukcji stalowych i wszelkiego rodzaju obiektów. Odpowiednie przygotowanie pozwala nam stosować najnowocześniejsze techniki pracy i materiały. Po oczyszczeniu strumieniowo-ściernym przystępujemy do malowania. Do wykonywania zabezpieczeń przeciwpożarowych stosujemy specjalne farby i natryski ognioochronne. Mogą to być środki pasywne lub aktywizowanie termicznie.

Środki aktywizowane termicznie mają formę powłok pęczniejących lub absorpcyjnych. W przypadku powłok pęczniejących odporność ogniowa konstrukcji stalowych zostaje osiągnięta przez wytworzenie porowatej warstwy izolacyjnej, złożonej najczęściej z generatora kwasu fosforowego, środka spieniającego, spoiwa i substancji organicznych. Środki absorpcyjne powodują efekt ognioochronny dzięki chłodzeniu ablacyjnemu – powłoki skutecznie pochłaniają energię cieplną, zmniejszając tym samym siłę ognia.

ZAUFALI NAM