MALOWANIE PRZECIWPOŻAROWE

Malowanie przeciwpożarowe to nowoczesny sposób na zabezpieczenie ppoż. konstrukcji stalowych. Malowanie ppoż., to również technika pozwalająca na zabezpieczenie pojedynczych elementów. Dzięki malowaniu ogniochronnemu nie jest konieczne umieszczanie elementów nośnych poza obrysem budynku oraz stosowanie sufitów podwieszanych lub ścian działowych jako osłon ogniochronnych. Malowanie o właściwościach przeciwpożarowych stosuje się poprzez nanoszenie odpowiedniej izolacji na powierzchnię stali bądź innych materiałów budowlanych, jest to tak zwane zabezpieczenie konturowe.

Zabezpieczenia ogniochronne obiektów

Wykonujemy zabezpieczenia ogniochronne obiektów wykonanych ze stali, a dokładniej zajmujemy się biernym zabezpieczeniem ogniochronnym w postaci malowania ogniochronnego oraz natrysków ogniochronnych. Naszym celem jest podniesienie poziomu ochrony stalowych elementów, a tym samym do zabezpieczenia osób znajdujących się w ich pobliżu. Korzystamy m.in. ze specjalnych farb pęczniejących, które są łatwe i szybkie w aplikacji oraz umożliwiają stworzenie estetycznej powłoki. Ich działanie polega na zwiększaniu swojej objętości wraz ze wzrostem temperatury. Ich powłoka spowalnia nagrzewanie się elementów stalowych.

Jeśli mają Państwo pytania dotyczące zabezpieczeń ogniochronnych obiektów stalowych, zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści chętnie wyjaśnią wszystkie kwestie.

PREPARATY DO ZABEZPIECZENIA PPOŻ. KONSTRUKCJI STALOWYCH

Specjalizujemy się w zabezpieczeniach ppoż. konstrukcji stalowych od lat. Wykonujemy zabezpieczenia ppoż. konstrukcji stalowych i wszelkiego rodzaju obiektów. Odpowiednie przygotowanie pozwala nam stosować najnowocześniejsze techniki pracy i materiały. Po oczyszczeniu strumieniowo-ściernym przystępujemy do malowania. Do wykonywania zabezpieczeń przeciwpożarowych stosujemy specjalne farby i natryski ognioochronne. Mogą to być środki pasywne lub aktywizowanie termicznie.

Środki aktywizowane termicznie mają formę powłok pęczniejących lub absorpcyjnych. W przypadku powłok pęczniejących odporność ogniowa konstrukcji stalowych zostaje osiągnięta przez wytworzenie porowatej warstwy izolacyjnej, złożonej najczęściej z generatora kwasu fosforowego, środka spieniającego, spoiwa i substancji organicznych. Środki absorpcyjne powodują efekt ognioochronny dzięki chłodzeniu ablacyjnemu – powłoki skutecznie pochłaniają energię cieplną, zmniejszając tym samym siłę ognia.

Na czym polega malowanie ogniochronne stali?

Malowanie ogniochronne stali wykonujemy za pomocą specjalnych farb o dobranym składzie, który zapewnia zabezpieczenie przeciwpożarowe. Jednym ze sposobów jest zastosowanie farb pęczniejących, których powierzchnia zmienia się pod względem temperatury i tworzy grubszą powłokę. Jeśli powierzchnia konstrukcji nagrzeje się do 100 stopni Celsjusza, z jednego milimetra powłoki farby wytworzy się około pięciu centymetrów izolacji ogniowej.

Malowanie ppoż, którego się podejmujemy, to także technika natrysku ogniochronnego. Są one jednocześnie izolacją akustyczną. Natrysk wykonujemy z mieszanki cementu lub gipsu. Dodajemy do niej włókna wermikulitu, wełny skalnej lub plastyfikatorów. Materiał natryskowy ma formę proszku. Nakładamy go za pomocą specjalistycznych narzędzi z agregatami, które łączą proszek z wodą na końcu dyszy.

Jakie zalety ma malowanie przeciwpożarowe konstrukcji stalowych?

Malowanie przeciwpożarowe konstrukcji stalowych nie tylko zwiększa ochronę konkretnych elementów, ale też podnosi poziom bezpieczeństwa osób, jakie znajdują się wokół. W przypadku farb pęczniejących, działają one na zasadzie zwiększenia swojej objętości wraz ze wzrostem temperatury. Są bardzo łatwe i szybkie w aplikacji. Na uwagę zasługują także ich składniki. Zazwyczaj składają się z warstwy podkładowej, właściwej powłoki pęczniejącej i nawierzchniowej zabezpieczającej przed czynnikami zewnętrznymi, która nadaje pożądany kolor i estetykę.

Jeśli zależy Ci na sprawnym i estetycznym malowaniu przeciwpożarowym konstrukcji stalowych, to nie mogłeś trafić lepiej! Jako Zakład Robót Antykorozyjnych Frykar zajmiemy się wszystkim od A do Z.

ZAUFALI NAM